Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Kapela na festiwalu

Młodzieżowa Kapela Ludowa ze Stalowej Woli, działająca przy Stalowowolskim Towarzystwie Artystycznym STOWART, wystąpiła na IV Światowym Festiwalu Wikliny i Plecionkarstwa w Nowym Tomyślu.

Festiwal, nad którym patronat sprawował prezydent Andrzej Duda, odbył się w Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa.

- Podczas festiwalu wystąpili artyści z różnych zakątków globu, w tym między innymi z Japonii, Francji, Szwajcarii, Afryki, prezentując różnorodną muzykę. Można też było zobaczyć i usłyszeć mało znane instrumenty takie, jak lira korbowa, rogi myśliwskie, flety japońskie, trombity i basetle - powiedziała Magdalena Wielgocka, członkini STOWART.

Stalową Wolę na festiwalu reprezentowali młodzi, utalentowani artyści na co dzień występujący z repertuarem tradycyjnych, polskich przyśpiewek i pieśni. Kierownikiem artystycznym kapeli jest Edward Horoszko.

Młodzieżowa Kapela Ludowa ze Stalowej Woli powstała w styczniu 2018 roku. Zadebiutowała zaś podczas „Lasowiackiego kolędowania” w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Zespół ma za sobą liczne występy, w tym podczas parady zorganizowanej w Chicago z okazji Święta Konstytucji 3 - Maja.

- Założeniem artystycznym kapeli jest powrót do korzeni poprzez wykorzystanie, charakterystycznych dla grup folkowych regionu rzeszowskiego i lasowiackiego wschodniego, cymbałów. Do repertuaru MKL należą tradycyjne utwory ludowe, kolędy, a także utwory autorskie - dodała pani Magdalena.

W kapeli występują: Małgorzata Pękała (skrzypce prym), Jakub Buczyński (skrzypce), Marta Markowicz (altówka), Piotr Markocki (cymbały), Jakub Koziarz  (klarnet i śpiew), Grzegorz Gwizdak (kontrabas), Alicja Szot i Olga Ostasz (śpiew).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL