Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Anioł Stróż w Stalowej Woli

Rada Miejska Stalowej Woli podjęła ważną uchwałę dotyczącą realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej programu pt. Anioł Stróż.

Pilotażowy program, który na początek obejmie 50 osób, powstał, by przede wszystkim wesprzeć osoby niepełnosprawne i inne wymagające stałej, codziennej troski.

- Program będzie realizowany od stycznia 2020 do końca grudnia 2021 roku. Obejmuje trzy zakresy usług: sąsiedzkie połączone z opaską życia (teleopieka), czyli całodobowy monitoring (bezpośredni kontakt z ratownikiem w centrum medycznym), specjalistyczne (wsparcie psychologa i rehabilitanta) oraz asystent osoby niepełnosprawnej. W tym ostatnim przypadku wymagane jest orzeczenie o niepełnosprawności - wylicza Piotr Pierścionek, dyrektor MOPS w Stalowej Woli.

Realizacja tego pilotażowego programu kosztować będzie 1,4 mln złotych, w tym aż 1,3 mln złotych to pomoc Unii Europejskiej. Jeśli program się sprawdzi, w przyszłości MOPS będzie się starał poszerzyć go o inne elementy.

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 1 września br.).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL