Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dni Miodu w Bojanowie

Dni Miodu w Bojanowie zorganizowano na stadionie sportowym. W tym roku połączono je z gminnymi dożynkami.

Ich starostowie - Teresa Tonderys, sołtys Przyszowa, i Dariusz Marut, sołtys Lasek - przekazali chleb wójtowi gminy Sławomirowi Serafinowi.

- Dzisiaj szczególnie dziękujemy Bogu za plony zebrane z naszej ziemi. Tegoroczna aura nie sprzyjała pracy rolnika, gdyż majowa powódź sprawiła, że zboża podczas żniw nie sypały obficie. Dzięki Bogu, chleba mamy jednak pod dostatkiem - zapewnił wójt.

Dni Miodu poprzedziła Eucharystia w kościele pw. Świętych Jana Gwalberta i Tekli w Stanach połączona z poświęceniem wieńców dożynkowych.

W części nieoficjalnej bawiono się przy muzyce Lesioków i Enej. Zaprezentowały się również zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojanowie. Skeczami zabawiał zaś Marcin Daniec.

Zebrani kosztowali też dań wykonanych na miodzie, w tym piersi z kurczaka w sosie miodowo-musztardowym, chleba na miodzie, rolady z miodem i żurawiną czy miodowej polędwiczki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL