Nowy numer 42/2019 Archiwum

IX Słomiański Jarmark

IX Słomiański Jarmark Produktów Regionalnych odbył się w Domu Ludowym w Słomianej.

Jest to impreza o zasięgu powiatowym, prezentująca spuściznę kulturalną i kulinarną regionu lasowiackiego. Swój udział w imprezie co roku potwierdzają stowarzyszenia i organizacje kulturalne z regionu stalowowolskiego, a także zaproszeni goście z terenu woj. podkarpackiego. Wydarzenie łączy dawne czasy z teraźniejszością, ukazuje nieznany powab regionu lasowiackiego, przedstawia jego różnorodność i zabiera w podróż artystyczną, kulturową i kulinarną - powiedziała Beata Biały z Urzędu Gminy w Pysznicy.

W tym roku na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Słomianej przyjechały członkinie kół gospodyń z Dąbrówki Pniowskiej, Żabna i Koziarni. Wzięły one udział w konkursie kulinarnym. Jury, któremu przewodniczył wójt Pysznicy Łukasz Bajgierowicz, wyróżniło bigos pieczony w piecu chlebowym (KGW Dąbrówka Pniewska), pierogi z kaszy jaglanej z miętą (KGW Żabno), wyroby wędliniarskie (Stowarzyszenie Kobiet Słomianej) i gołąbki z kaszy jaglanej w liściach winogron (KGW Koziarnia).

Podczas jarmarku jego uczestnicy oglądali występy grup artystycznych i degustowali tradycyjne potrawy regionalne. Było też wesołe miasteczko dla dzieci.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach ludowej muzyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL