Nowy numer 48/2020 Archiwum

IX Słomiański Jarmark

IX Słomiański Jarmark Produktów Regionalnych odbył się w Domu Ludowym w Słomianej.

Jest to impreza o zasięgu powiatowym, prezentująca spuściznę kulturalną i kulinarną regionu lasowiackiego. Swój udział w imprezie co roku potwierdzają stowarzyszenia i organizacje kulturalne z regionu stalowowolskiego, a także zaproszeni goście z terenu woj. podkarpackiego. Wydarzenie łączy dawne czasy z teraźniejszością, ukazuje nieznany powab regionu lasowiackiego, przedstawia jego różnorodność i zabiera w podróż artystyczną, kulturową i kulinarną - powiedziała Beata Biały z Urzędu Gminy w Pysznicy.

W tym roku na zaproszenie Stowarzyszenia Kobiet Słomianej przyjechały członkinie kół gospodyń z Dąbrówki Pniowskiej, Żabna i Koziarni. Wzięły one udział w konkursie kulinarnym. Jury, któremu przewodniczył wójt Pysznicy Łukasz Bajgierowicz, wyróżniło bigos pieczony w piecu chlebowym (KGW Dąbrówka Pniewska), pierogi z kaszy jaglanej z miętą (KGW Żabno), wyroby wędliniarskie (Stowarzyszenie Kobiet Słomianej) i gołąbki z kaszy jaglanej w liściach winogron (KGW Koziarnia).

Podczas jarmarku jego uczestnicy oglądali występy grup artystycznych i degustowali tradycyjne potrawy regionalne. Było też wesołe miasteczko dla dzieci.

Imprezę zakończyła zabawa taneczna przy dźwiękach ludowej muzyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama