Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niska emisja w Nisku

Nowoczesne kotły centralnego ogrzewania będą montować w niżańskiej gminie.

Dziś w Niżańskim Centrum Kultury "Sokół" w Nisku władze gminne spotkały się z mieszkańcami, aby zachęcić ich do wymiany starych kotłów na nowe, ograniczające emisję szkodliwych gazów.

- Nabór do projektu "Ograniczenie szkodliwej niskiej emisji - montaż nowoczesnych kotłów centralnego ogrzewania na terenie Gminy i Miasta Nisko" potrwa do 30 sierpnia. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę dotychczasowych źródeł ciepła na ekologiczne kotły spalające biomasę lub na kotły gazowe. Dotacja to nawet 85 proc wartości całej instalacji. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Planu Operacyjnego na lata 2014-2020 - wyjaśnił burmistrz gminy i miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Chodzi o poprawę jakości powietrza przez obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Zainstalowane zostaną 124 kotły gazowe oraz 64 na biomasę.

- Inwestycja kosztować będzie ponad 3 mln zł, z czego ok. 2,4 mln zł to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wymiana kotłów zakończy się w grudniu przyszłego roku - dodał Adrian Starzomski z UGiM w Nisku.

Kolejne spotkania z mieszkańcami odbędą się jutro o godz. 16 w Nowosielcu (Dom Kultury) i o godz. 18 w Zarzeczu (Dom Kultury).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama