Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zwolnienia w elektrowni?

Około 300 pracowników Elektrowni "Stalowa Wola" może stracić pracę.

Prezes zarządu Tauron Wytwarzanie Kazimierz Szynol poinformował 31 lipca pracowników Elektrowni "Stalowa Wola", że do 31 grudnia 2020 r. z eksploatacji wyłączone zostaną dwa konwencjonalne bloki.

Zdaniem Patrycji Hamery, rzecznika prasowego firmy, powodem zamknięcia bloków jest ich techniczne zużycie, nieopłacalność produkcji, ale przede wszystkim niespełnienie środowiskowych wymagań UE.

- Spółka podejmuje szereg działań, których celem jest uniknięcie społecznych skutków wyłączenia z eksploatacji bloków. Od 2018 r. obowiązuje trzyletni pakiet osłonowy w formie rekompensat i odpraw, a na podstawie porozumienia ze stroną społeczną wydłużone zostały okresy wypowiedzeń. Ponadto trwają przygotowania do uruchomienia programu wsparcia dla pracowników. Działania te obejmą warsztaty i szkolenia dla osób wyrażających chęć przekwalifikowania, pomoc w przygotowaniu do wejścia na rynek pracy, jak również utworzenie biura pracy na terenie elektrowni. Należy także podkreślić, że każdy z pracowników Elektrowni "Stalowa Wola", który wyrazi taką wolę, znajdzie zatrudnienie w innych oddziałach spółki - poinformowała media P. Hamera.

Sytuacją zaniepokojony jest też prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Nie tylko ze względów społecznych, ale też ekonomicznych. - Tauron Wytwarzanie to jeden z największych miejskich podatników, szczególnie jeśli chodzi o podatek od budowli - podkreślił prezydent podczas piątkowej sesji Rady Miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL