Nowy numer 47/2020 Archiwum

W powiecie miejsc nie brakuje

Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu tarnobrzeskiego nie muszą się martwić o dalszą edukację.

W całym powiecie wciąż czekają na nich wolne miejsca na wielu atrakcyjnych kierunkach. Trwa właśnie nabór uzupełniający.

W Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie absolwenci gimnazjów znajdą jeszcze 11 wolnych miejsc w klasie humanistycznej 3-letniego Liceum Ogólnokształcącego z rozszerzonym językiem angielskim, językiem polskim oraz historią i geografią.

W czteroletnim liceum, po szkole podstawowej, w klasie z połączonych profili politechnicznego (rozszerzenia z matematyki, informatyki i j. angielskiego) i ogólnego (rozszerzenia z j. polskiego, j. angielskiego i geografii), na uczniów czekają jeszcze cztery miejsca.

Jak uprzedza dyrektor szkoły Robert Suska, stan klas może ulec zmianie, ponieważ do 9 sierpnia trwa rekrutacja uzupełniająca.

W nowodębskim Zespole Szkół nr 2, dla absolwentów szkół podstawowych w klasach technicznych jest jeszcze po kilkanaście, a nawet po 20 miejsc na kierunkach: mechanik, informatyk, ekonomista, automatyk oraz technik usług fryzjerskich.

W Branżowej Szkole I stopnia 15 absolwentów szkół podstawowych może zdobyć zawód operatora obrabiarek skrawających. Jest także 26 wolnych miejsc w klasie wielozawodowej.

Również gimnazjaliści nie będą mieć problemu ze znalezieniem miejsca w klasach technicznych w nowodębskim ZS nr 2, który może przyjąć jeszcze po kilkanaście osób na kierunkach: mechanik, informatyk, ekonomista, technik automatyk oraz technik usług fryzjerskich.

Dla 25 gimnazjalistów znajdą się wciąż miejsca w Branżowej Szkole I stopnia na kierunku operator obrabiarek skrawających i 23 w klasie wielozawodowej.

Wolne miejsca są też w Zespole Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach, ale już znacznie mniej aniżeli w szkołach nowodębskich, jest ich bowiem tylko po kilka. Na absolwentów szkoły podstawowej, jak i gimnazjów, czekają klasy techniczne o kierunkach: informatyk, mechanik, ekonomista, mechatronik oraz logistyk (ten ostatni tylko dla gimnazjalistów). Szkoła Branżowa I stopnia ma do zaoferowania wciąż kilka wolnych miejsc.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Grębowie również ma wolne miejsca dla chętnych do podjęcia nauki w Szkole Branżowej I stopnia. Do zdobycia są wciąż trzy zawody: kucharz, ogrodnik oraz cukiernik. Na wszystkich wymienionych kierunkach wolnych jest po kilkanaście miejsc.

W Szkole Przysposabiającej do Pracy są jeszcze 4 wolne miejsca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama