Nowy numer 48/2020 Archiwum

Za kilka dni pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę

XXXVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej wyruszy w czterech kolumnach. Organizatorzy przewidują, że na pielgrzymi szlak wyjdzie około 2 tysięcy osób. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: "Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami".

Jako pierwsi 2 sierpnia na pielgrzymi szlak wyruszą pątnicy z Janowa Lubelskiego. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. o godz. 7 na placu maryjnym przy sanktuarium Matki Bożej. Ta kolumna będzie składała się z dwóch grup. Pielgrzymi będą mieli do pokonania 320 km. Duchową opiekę nad nimi będzie sprawowało trzech kapłanów. Kierownikiem Kolumny Janowskiej jest ks. Paweł Surowiec.

Trzy kolejne kolumny wyruszą na trasę 4 sierpnia.

Kolumna Stalowowolska będzie składała się z sześciu grup (o nazwach: św. Florian, św. Jadwiga, św. Michał, św. Urszula, św. Wincenty i św. Barbara). Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. 4 sierpnia o godz. 6.30 w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli. Pątnicy będą mieli do pokonania około 270 km. Wraz z pielgrzymami będzie wędrowało ponad 20 kapłanów, klerycy i siostry zakonne. Kierownikiem Kolumny Stalowowolskiej jest ks. Dominik Bucki.

Kolumna Sandomierska będzie składała się z trzech grup (sandomierskiej, staszowsko-połanieckiej i koprzywnico-klimontowskiej). Pielgrzymowanie rozpocznie Msza św. 4 sierpnia o godz. 8.30 w bazylice katedralnej w Sandomierzu. Pielgrzymi będą mieli do pokonania około 240 km. Duchową opiekę nad nimi będzie sprawowało sześciu kapłanów. Kierownikiem Kolumny Sandomierskiej jest ks. Marcin Grzyb.

Kolumna Ostrowiecka będzie składała się z dwóch grup (złotej i błękitnej). Pielgrzymowanie rozpocznie się 4 sierpnia. Grupa złota wyruszy po Mszy św. o godz. 6.30 w kolegiacie św. Michała Archanioła, zaś grupa błękitna po Mszy św. o godz. 6.30 w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej. Pielgrzymi będą mieli do pokonania około 270 km. Wraz z nimi będzie wędrowało czterech kapłanów, klerycy i siostry zakonne. Kierownikiem Kolumny Ostrowieckiej jest ks. Mariusz Wasil.

Przed wejściem do Częstochowy, 12 sierpnia, wszystkie cztery kolumny połączą się, by wspólnie wejść do jasnogórskiego sanktuarium.

Pielgrzymkę zakończy Msza św. w bazylice jasnogórskiej o godz. 10.30.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama