Nowy numer 41/2019 Archiwum

Podsumowano tegoroczny nabór

W Powiatowym Starostwie w Stalowej Woli podsumowano tegoroczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych.

W liczbach przestawia się on następująco. Dla 1 837 absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych powiat przygotował 2 333 miejsca w szkołach średnich prowadzonych zarówno przez starostwo, ale też w samorządowych i katolickich. Dla uczniów udostępniono 64 oddziały szkolne, w tym 25 w liceach, 31 w technikach i 8 w szkołach branżowych pierwszego stopnia.

W roku szkolnym 2019 /2020 w szkołach ponadgimnazjalnych stalowowolskiego powiatu, w klasach pierwszych, uczyć się będzie 1 795 uczniów (o 153 mniej niż planowano), najwięcej, 430, w Zespole Szkół Ogólnokształcących, popularnym „Staszku”. 27 proc. tej liczby to mieszkańcy sąsiednich powiatów, najwięcej z niżańskiego i tarnobrzeskiego. Średnio w klasie będzie 28 uczniów.

 - Obecnie bez żadnego problemu możemy jeszcze przyjąć około 200 uczniów. Nauka, oprócz liceum samorządowego, odbywać się będzie na pierwszą zmianę - zapewnił Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

 

 

Więcej w papierowym wydaniu sandomierskiego GN (na 11 sierpnia br.).

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL