Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Wakacyjny ślizg

Jedną z atrakcji, jakie przygotowano w Sandomierzu, jest nauka jazdy na nartach wodnych dla najmłodszych. Mimo słabej pogody chętnych nie brakowało.

Prowadzone od kilku lat wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży nad Wisłą cieszą się dużą popularnością. Co roku młodzi pływają kajakami, łódkami, a nawet próbują sił na niełatwych w obsłudze nartach wodnych. Kurs wodnego narciarstwa cieszy się największym powodzeniem. Już po kilku dniach od ogłoszenia zapisów lista jest zapełniona.

– W tym roku zajęcia nad wodami Wisły zaczęliśmy od bloku „wiosła”. Dzieci poznawały zasady pływania kajakiem, zasady bezpiecznego wypoczynku i zachowania na wodzie. Po kilku dniach świetnie sobie radziły. Następnie przez tydzień odbywały się zajęcia na nartach wodnych. Chętnych nie brakowało. Uczestnicy są nie tylko z naszego miasta, ale z okolic Sandomierza, a nawet z Krakowa. Grupa liczy 16 osób ze względów bezpieczeństwa i uwarunkowań technicznych. – Nauka pływania na nartach wodnych wymaga trochę większych umiejętności i dobrej koordynacji ciała. Nasi podopieczni dobrze sobie radzą, a co najważniejsze, świetnie się przy tym bawią – podkreślał Marek Chruściel, prowadzący zajęcia.

Pierwszego dnia młodzi adepci szusowania po wodzie poznali zasady bezpieczeństwa oraz teoretyczne rady, jak stanąć na nartach i utrzymać się na wodzie. Następnie przyszedł czas prób. I choć pogoda młodym pływakom nie do końca sprzyjała, nie zrażali się chłodnym wiatrem, tylko sumiennie ćwiczyli. – Zapisałam się na narty wodne, dlatego że każda wiedza i doświadczenie są w życiu cenne. Jest to sport, który poprawia koordynację ruchową. Początki nie są łatwe. Najtrudniej nauczyć się wstawać z wody i podnosić do pionu, ale jest to do opanowania. Woda to mój żywioł, więc cieszę się, że to kolejny krok i zdobyta umiejętność. Ogólnie jest dużo zabawy. Oczywiście zdarzają się upadki, ale nie są bolesne, bo ląduje się w wodzie – dodaje z uśmiechem Natalia Kukuła z Sandomierza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL