Nowy numer 43/2020 Archiwum

Remont "Sokoła"

Trwa remont "Sokoła" w Stalowej Woli-Rozwadowie.

Ten ponadstuletni budynek, po remoncie, będzie prawdopodobnie nazywał się Rozwadowski Dom Kultury „Sokół” w Stalowej Woli. Taka jest przynajmniej wola mieszkańców tej dzielnicy hutniczego grodu. Swoje zdanie wyrazili oni podczas spotkania w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego, która znajduje się naprzeciwko odnawianego „Sokoła”, z przedstawicielami  Miejskiego Domu Kultury oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli.

- Chcemy, aby „Sokół” był obiektem pięknym i przyjaznym. Chcemy, abyście czuli się w nim jak u siebie w domu - podkreśliła Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli.

- Działalność „Sokoła” będzie się opierała się na kilku zasadniczych filarach: będzie to osiedlowy dom kultury,  miejsce pielęgnujące tradycje „Sokoła” oraz miejsce spotkań dla stowarzyszeń, które działają na terenie Rozwadowa  - dodał Marek Gruchota, dyrektor MDK w Stalowej Woli.

Prace remontowe mają na celu odtworzenie wyglądu budynku sprzed ponad 100 lat. W środku będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób, dwie sale muzyczne i antresola nad salą widowiskową, a na poddaszu magazyny i sala pamięci. Odrestaurowana zostanie także figura Maryi.

W sąsiedztwie „Sokoła”, którego remont zakończy się za rok, powstanie parking oraz taras ze stolikami i krzesłami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama