Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. kan. płk. Piotr Andrzej Molendowski

W wieku 60 lat, w 34 roku kapłaństwa, odszedł do Pana ks. Piotr Andrzej Molendowski.

Ks. Piotr Molendowski urodził się 19 maja 1959 roku w Zwoleniu. Pochodził z parafii Sucha w diecezji radomskiej. Studia w WSD w Sandomierzu odbył w latach 1978-1985. Święcenia kapłańskie przyjął dnia 18 maja 1985 roku.

Jako wikariusz pracował w parafii: Bałtów i Chobrzany. W latach 1992 – 2014 pracował duszpastersko w Ordynariacie Polowy pełniąc posługę proboszcza w parafii wojskowej w Chełmnie Pomorskim, w Gdańsku-Wrzeszczu, w Sieradzu i w Mińsku Mazowieckim. Pełnił funkcję dziekana Dekanatu Żandarmerii Wojskowej.

W latach 2014-2016 był proboszczem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2016 r. przebywał na urlopie zdrowotnym.

Zmarł 1 lipca 2019 r. w szpitalu w Krakowie.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 8 lipca 2019 r. o 11.00 w kościele parafialnym w Suchej, diecezja radomska.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL