Nowy numer 41/2019 Archiwum

Musical o św. Franciszku

"Forza venite gente" pod takim tytułem wystawiono na placu przy klasztorze oo. Bernardynów w Opatowie spektakl muzyczny opowiadający o życiu i działalności św. Franciszka, biedaczyny z Asyżu.

- Przedstawienie prowadziło widzów śladami młodzieńca, bardzo popularnego w swoim mieście, który niespodziewanie zmienił sposób życia z bardzo towarzyskiego na radosne naśladowanie Jezusa. Obserwowaliśmy dość oryginalne pożegnanie Franciszka z ojcem, które miało miejsce na rynku przed zgromadzonymi tam ludźmi. Pikanterii dodał moment w którym oddał ojcu swoje ubranie i obwieścił, że teraz jego domem będzie cały świat i będzie prowadził ubogie życie - opowiadał o. Sebastian, jeden z pomysłodawców spektaklu.

Kolejne sceny przedstawiały perypetie Franciszka z jego przyjaciółmi, epizod rozłąki z ukochana Klarą oraz wpływ Franciszka na całe otoczenie Asyżu. - W kolejnych scenach przedstawiliśmy scenę nawrócenia wilka, kazania do ptaków czy historię wędrówki franciszkowej gromady do Rzymu do papieża - dodaje ojciec Sebastian.

Musical o św. Franciszku   Wyśpiewali o życiu św. Franciszka. Archiwum zakonne

W rolę postaci musicalu wcieliły się osoby z działającej przy parafii grupy „Młodzieży Franciszkańskiej” oraz ministranci. Młodych wspomagali rodzice i zakonnicy.

Musical wystawiono w roku jubileuszy opatowskich bernardynów: 550 lat od przybycia zakonników do Opatowa, 80 lat od powrotu do klasztoru po kasacie po Powstaniu Styczniowym i 30 lat od erygowania parafii przy kościele klasztornym oo. Bernardynów.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL