Malować każdy może

Surrealistyczna lub op-artowska martwa natura, a może mural? To propozycje Szkoły Rysunku i Malarstwa "Karpiński" w Stalowej Woli.

Działająca w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli Szkoła Rysunku i Malarstwa „Karpiński” zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na letnie zajęcia z rysunku i malarstwa. Kursy poprowadzą artyści będący także nauczycielami akademickimi.

Warsztaty prowadzone będą w trzech grupach wiekowych. Zajęcia dla najmłodszych, czyli dzieci w wieku od 7 do 12 lat, rozpoczną się 8, a zakończa 12 lipca. Poprowadzi je Magdalena Antonowicz, która zabierze swych kursantów  w podróż po wielokolorowych i różnorodnych zakątkach sztuki i wyobraźni. Uczestnicy będą mogli poznać różne techniki malowania, także bez użycia farb.

Letnie studio z malarstwa dla młodzieży (13-18 lat) poprowadzi Justyna Posiecz-Polkowska, która zdradzi tajniki malowania martwej natury, ale w nurcie surrealistycznym lub op-artowskim. Także pod jej okiem będą działać dorośli, przed którymi organizatorzy postawili niełatwe zadanie pisania ikon oraz wykonanie kopii wybranego przez siebie obrazu.  

Studia letnie dla młodzieży i dorosłych odbędą się od 15 do 19 lipca.

Ponadto artystka zaprasza w sierpniu (od 19 do 23) do udziału w niecodziennej przygodzie – „Wakacyjnym tygodniu z muralem”. Będzie to wspaniała możliwość do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi muralu oraz ich praktycznego wykorzystania pod okiem znakomitego fachowca.

Jeszcze w lipcu (22-26) natomiast „Wakacyjny tydzień z rysunkiem” proponuje dr Janusz Baran, który będzie podpowiadał jak wykonywać studium postaci, przedmiotu, martwą naturę i kompozycję przestrzenną. Zaplanowane są także wyjścia plenerowe.

Cała trójka prowadzących zajęcia to profesjonalni artyści, mogący poszczycić się rozmaite sukcesami zawodowymi oraz niemałym doświadczeniem pedagogicznym.

Magdalena Antonowicz jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ponadto ukończyła studia podyplomowe z terapii pedagogicznej i arteterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu plastyki. Uczestniczyła w wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Janusz Baran pracuje na stanowisku adiunkta w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, instalacjami przestrzennymi i fotografią. Swoje prace, wielokrotnie nagradzane, prezentował zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Justyna Posiecz-Polkowska jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Specjalizuje się w malarstwie ściennym i sztalugowym. Brała udział w wielu realizacjach ściennych, w tym m.in.: malarstwo na elewacji Teatru Witkacego w Zakopanem, mural na ścianie Fabryki Farb Talens w Apeldorn (Holandia), realizacje w Rumunii i Mołdawii w ramach Gdańskiej Szkoły Muralu. Artystka jest laureatką międzynarodowego konkursu na wykonanie muralu na Galerii Krakowskiej, laureatką konkursu Artystyczny Indeks Hestii (2005), a także jego finalistką (2010).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..