Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pierwsze dary i pomoc trafiły do mieszkańców Wierzchowisk

Caritas Diecezji Sandomierskiej dostarczyła ponad 300 kg darów rodzinom, które ucierpiały podczas ulewnych deszczów w gminie Modliborzyce. Pomoc wciąż jest potrzebna.

Pierwsze transporty darów, wśród których były najpotrzebniejsze artykuły spożywcze i środki czystości, trafiły do mieszkańców miejscowości Wierzchowiska Pierwsze i Drugie oraz Pasieka w gminie Modliborzyce. W środę w tych miejscowościach ulewny deszcz spowodował gwałtowną powódź, w wyniku której ucierpiało ponad 300 posesji, a kilkanaście osób musiało zostać ewakuowanych.

- Ruszyliśmy z pomocą osobom poszkodowanym. W pierwszej kolejności dostarczane są żywność oraz środki czystości, które służą do sprzątania budynków i sprzętów po zalaniu wodą. Pierwsze szacunki pokazują, że skala problemu i zniszczeń, jakie spowodowały ulewny deszcz i powódź, jest bardzo duża. Wiele domów zostało zalanych. Zniszczeniu uległy meble i sprzęt domowy, a rodziny utraciły dorobek całego życia. Niektóre budynki będą wymagały gruntownego remontu, kilka domów nie będzie nadawało się do dalszego zamieszkania - poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas.

Pierwsze dary i pomoc trafiły do mieszkańców Wierzchowisk   Żywność i środki czystości to najpotrzebniejsze rzeczy dla mieszkańców dotkniętych powodzią. Archiwum Caritas

- Bardzo dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za dotychczasowe wsparcie i za przekazane dary, żywność, środki czystości, pieniądze oraz każdą parę rąk niosącą pomoc w usuwaniu skutków powodzi. Wyrażamy wdzięczność wszystkim tym, którzy od samego początku wspierają nas w pomocy poszkodowanym mieszkańcom z Wierzchowisk -  dodał dyrektor Caritas.

Prace porządkowe utrudniał wczoraj deszcz.

Caritas Diecezji Sandomierskiej organizuje dalszą pomoc. Teraz potrzebne są: koce, pościel, kołdry, ręczniki, środki czystości i żywność o długim terminie przydatności do spożycia. Artykuły można dostarczać do biura Caritas Diecezji Sandomierskiej, Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem, placówki Senior Plus w Modliborzycach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Janowie Lubelskim.

O pomoc dla poszkodowanych zaapelował biskup Krzysztof Nitkiewicz. W najbliższą niedzielę (23 czerwca) w parafiach dekanatów: Modliborzyce, Janów Lubelski, Zaklików, Stalowa Wola oraz Pysznica będzie przeprowadzona po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Także w najbliższą niedzielę parafia Wierzchowiska przeżywa odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W związku z tym Caritas Diecezji Sandomierskiej zaprasza wszystkich dotkniętych powodzią mieszkańców Wierzchowisk, służby, Straż Pożarną po uroczystej Sumie odpustowej na obiad do remizy OSP w Wierzchowiskach Pierwszych po 13.30. Dla powodzian, którzy nie będą mogli dotrzeć do remizy OSP, obiad będzie dowożony.

Pierwsze dary i pomoc trafiły do mieszkańców Wierzchowisk   Pomoc organizuje Caritas Diecezji Sandomierskiej. Archiwum Caritas

Caritas Diecezji Sandomierskiej zwraca się z apelem do osób chętnych z Sandomierza i okolic do pomocy przy sprzątaniu domów, posesji. Kontakt z biurem Caritas: tel. 15/ 644 58 98 lub bezpośrednio z dyrektorem Caritas Diecezji Sandomierskiej, ks. Bogusławem Pituchą: tel. 695 308 060, koordynatorem pomocy Caritas w całej diecezji sandomierskiej.

- Prosimy o zabranie ubrań roboczych, gumowych butów, rękawic, łopat, żelaznych grabi. Wyjazd do Wierzchowisk we wtorek 25 czerwca po 8.00. Natomiast osoby chętne do pomocy przy sprzątaniu pochodzące z okolic Rudnika prosimy o zgłoszenie się do Centrum Caritas w Rudniku nad Sanem do ks. Tomasza Szostka: tel. 785 270 035, koordynatora pomocy Caritas w Wierzchowiskach. Wyjazd do Wierzchowisk również we wtorek 25 czerwca po 8.00 - poinformował ks. B. Pitucha.

Pieniądze można wpłacać na konto Caritas Diecezji Sandomierskiej: 33 1240 2786 1111 0010 5670 9561 z dopiskiem: „Powódź w Wierzchowiskach”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama