Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tarnobrzeg. Wakacje czas zacząć!

Dla 7386 uczniów tarnobrzeskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych wybrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2018/2019, teraz czas na wypoczynek.

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek nie zapomniał o szkolnej społeczności. Złożył gratulacje za wyniki w nauce i życzył dobrego odpoczynku.

„Gratulacje za sukcesy, za ciężką, konsekwentną pracę niech towarzyszą dziś dzieciom, młodzieży, pedagogom, pracownikom oświaty oraz rodzicom. Wakacje to czas wytchnienia, ale i odkrywania świata. Wszystkim życzę bezpiecznego wypoczynku, dbania o siebie i bliskich, aby we wrześniu wrócić do swych miejsc nauki oraz pracy” - napisał w życzeniach prezydent.

O dobry i udany wypoczynek tarnobrzeskich uczniów, jak co roku, zadba szereg instytucji, parafie oraz organizacje pozarządowe.

Już od poniedziałku 24 czerwca rusza doroczna akcja „Lato w Mieście”, w którą włączają się Miejska Biblioteka Publiczna, Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000, Środowiskowy Dom Kultury, Tarnobrzeski Dom Kultury, Środowiskowe Ogniska Wychowawcze „Promyk” i „Uśmiech” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będzie wiele atrakcji, wycieczek, gier, konkursów, różnorodnych warsztatów: teatralnych, plastycznych, muzycznych, tanecznych, radiowych, modelarskich, a na najodważniejszych czeka prawdziwy leśny survival.

Kolejny rok z rzędu oddział Akcji Katolickiej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego organizuje kolonie nad Bałtykiem.

- Trzeci rok z rzędu jedziemy do Jastrzębiej Góry. Przez szereg lat jeździliśmy do Trzęsacza, ale już się nam opatrzył i postanowiliśmy zmienić lokalizację. Wyjedziemy 26 lipca, a powrócimy 6 sierpnia. Na koloniach będzie wypoczywać 50 dzieci, którymi opiekować się będzie kilkuosobowa kadra pedagogiczna – informuje Bożena Kapuściak, prezes oddziału AK dzikowskiej parafii. - Wcześniej natomiast, bo już 1 lipca, rozpoczniemy trzy tygodniowe turnusy półkolonii współorganizowanych ze Szkołą Podstawową nr 6 w Miechocinie. Dzięki ogromnej życzliwości pani Wilhelminy Kropornickiej, jej dyrektorki, mamy doskonałą bazę, w dodatku zlokalizowaną bardzo blisko Jeziora Tarnobrzeskiego, nad którym, jeśli tylko pogoda nie spłata psikusa, zamierzamy spędzić jak najwięcej czasu.

Wyjazdy kolonijne dla dzieci organizują również parafia pw. św. Barbary, Świetlica Środowiskowa przy parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy; obozy tematyczne oraz półkolonie konne proponuje natomiast Stowarzyszenie ESTEKA, a do wakacji na sportowo zachęca Stowarzyszenie Plus.

Szczegółowy program akcji „Lato w Mieście 2019” poniżej.

Tarnobrzeg. Wakacje czas zacząć!   Tarnobrzeg. Wakacje czas zacząć!  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama