Nowy numer 42/2019 Archiwum

Manewry DRAGON-19

Żołnierze z niżańskiego batalionu 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wezmą udział w największych tegorocznych ćwiczeniach wojskowych polskiej armii.

Żołnierze dwóch batalionów z Niska i Sanoka, działających w strukturach 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od jutra, czyli soboty 15 czerwca, będą uczestniczyć w największych tegorocznych ćwiczeniach Sił Zbrojnych RP pod kryptonimem DRAGON-19.

Manewry te są w tym roku jednym z największych i kluczowych ćwiczeń odbywających się na wschodniej flance NATO. Weźmie w nich udział około 18 tysięcy żołnierzy, w tym 15 tysięcy z Polski i 3 tysiące z innych państw. Zasadnicza  część szkolenia zostanie przeprowadzona od 15 do 25 czerwca m.in. na głównych poligonach zlokalizowanych w Polsce.

Manewry DRAGON-19   Manewry potrwają do 25 czerwca. DWOT

Podkarpaccy terytorialsi będą wykonywać wspólne zadania z żołnierzami wojsk operacyjnych oraz współdziałać ze strażą graniczną.

- Nigdy wcześniej od powstania formacji zaangażowanie WOT we wspólne ćwiczenia z wojskami operacyjnymi nie było tak duże. Nasi żołnierze z sanockiego batalionu będą wykonywać zadania z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, a z niżańskiego z pododdziałami podhalańczyków. Do realizacji zadań terytorialsi z Podkarpacia będą wykorzystywać pojazdy terenowe, pojazdy typu quad oraz motocykle. Żołnierze będą wykorzystywać indywidualną broń i wyposażenie - informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL