Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mieszkanie Plus

Gmina Nisko przystąpiła do realizacji rządowego programu Mieszkanie Plus.

W jego ramach przy ulicy Jaworowej na osiedlu Moskale w Nisku planowana jest budowa mieszkań wielorodzinnych.

- Z programu Mieszkanie Plus może skorzystać każda osoba, która nie posiada na własność żadnej nieruchomości. Nie ma też ustalonej górnej granicy wiekowej - wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Gminy i Miasta Nisko Adrian Starzomski.

Będzie też możliwość skorzystania, w ciągu pierwszych 15 lat, z dopłat do czynszu. Dotyczy to osób o niskich zarobkach, a wysokość dopłat zależy od dochodu i będzie się wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

Przewidywany czynsz to około 13,85 zł za m. kw. (opcja wynajmu) oraz około 16,99 zł za m. kw. (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres 25-30 lat). Czynsz nie pokrywa kosztów mediów.

 - Nawiązaliśmy już współpracę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który pomoże nam te bloki wybudować. Staną one na osiedlu Moskale, obok nowych bloków wojskowych. Obecnie badamy, w postaci ankiet, zainteresowanie mieszkańców gminy tym programem, jak i wielkością mieszkań oraz ich komfortem - dodał burmistrz GiM Nisko Waldemar Ślusarczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL