Nowy numer 2/2021 Archiwum

Powiatowe ćwiczenia obronne

Trzydniowe powiatowe ćwiczenia obronne rozpoczęły się dziś w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu.

- Ćwiczenia dotyczą działań w sytuacjach kryzysowych i są skierowane do pracowników tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, instytucji mu podległych oraz z nim współpracujących - powiedziała Katarzyna Sobieniewska - Płyka, rzecznik prasowy tarnobrzeskiego starostwa.

Na ćwiczenia przybyli więc wójtowie, burmistrzowie, szefowie i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osoby na co dzień realizujące zadania obronne.

Na początek było trochę teorii, czyli wykład Stanisława Wozowicza, kierownika Wydziału Spraw Obronnych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ze szkolenia obronnego i wszelkich procedur dotyczących postępowania w sytuacjach zagrożenia. Były też podziękowania dla służb mundurowych, które pomagały podczas ostatnich podtopień.

Pozostałe dwa dni to szkolenie  praktyczne. Zaplanowano między innymi ćwiczenia z ewakuacji pracowników starostwa w Tarnobrzegu, akcję kurierską w Gorzycach oraz epizod dotyczący ataku terrorystycznego i pożaru w budynku Urzędu Gminy w Baranowie Sandomierskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama