Nowy numer 41/2019 Archiwum

Powiatowe ćwiczenia obronne

Trzydniowe powiatowe ćwiczenia obronne rozpoczęły się dziś w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu.

- Ćwiczenia dotyczą działań w sytuacjach kryzysowych i są skierowane do pracowników tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, instytucji mu podległych oraz z nim współpracujących - powiedziała Katarzyna Sobieniewska - Płyka, rzecznik prasowy tarnobrzeskiego starostwa.

Na ćwiczenia przybyli więc wójtowie, burmistrzowie, szefowie i przedstawiciele powiatowych jednostek organizacyjnych oraz osoby na co dzień realizujące zadania obronne.

Na początek było trochę teorii, czyli wykład Stanisława Wozowicza, kierownika Wydziału Spraw Obronnych Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ze szkolenia obronnego i wszelkich procedur dotyczących postępowania w sytuacjach zagrożenia. Były też podziękowania dla służb mundurowych, które pomagały podczas ostatnich podtopień.

Pozostałe dwa dni to szkolenie  praktyczne. Zaplanowano między innymi ćwiczenia z ewakuacji pracowników starostwa w Tarnobrzegu, akcję kurierską w Gorzycach oraz epizod dotyczący ataku terrorystycznego i pożaru w budynku Urzędu Gminy w Baranowie Sandomierskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL