Nowy numer 3/2021 Archiwum

W Tarnobrzegu będzie odkomarzanie

W związku z wystąpieniem dużej liczby komarów w Tarnobrzegu rozpocznie się akcja odkomarzania.

W piątek i sobotę wieczorem na terenie miasta przeprowadzone zostaną zabiegi zwalczania larw komarów, dorosłych postaci komarów i kleszczy.

Do oprysków zostaną  użyte preparaty dopuszczone  do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Niemniej należy pamiętać o szkodliwości przebywania w rozpylonej chmurze preparatów biobójczych. Należy również uważać na zwierzęta domowe - psy i koty. Ponadto nie należy spożywać owoców z terenów objętych odkomarzaniem przez około 7 dni.

Termin przeprowadzenia zabiegów uzależniony będzie od panujących warunków atmosferycznych i w przypadku wystąpienia opadów lub silnego wiatru może ulec zmianie.

Piątek, 7 czerwca, od godz. 21, rozpocznie się odkomarzanie na osiedlach: Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Siarkowiec, Wielopole, Przywiśle, Stare Miasto, Serbinów, Piastów, Borów, Dzików, ogrody działkowe - Siarkopol, Związkowiec, Kamionka, Miechocin, Mokrzyszów, Nadole, Wymysłów, Zwierzyniec.

W niedzielę, 8 czerwca, również od 21, odkomarzane będą osiedla Nagnajów, Miechocin, Ocice i Mokrzyszów oraz park dzikowski, Lasek „Buloński”, tereny rekreacyjne ul. Przy Zalewie, stawy rybne i Jezioro Tarnobrzeskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama