Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wydarzenie Historyczne Roku 2018

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli laureatem plebiscytu "Wydarzenie Historyczne Roku 2018".

Wystawę zorganizowało Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 3 czerwca 2019 roku w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie.

W tym roku do konkursu zgłoszono blisko 200 wydarzeń z kraju i z zagranicy.

- Plebiscyt składał się z dwóch etapów. W pierwszym jury, złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, wybrało po pięć projektów w każdej z kategorii: „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja i multimedia”. Następnie komisja konkursowa zadecydowała, które z tych 15 wydarzeń  zakwalifikowane zostało do drugiego etapu. Spośród finałowej piętnastki, internauci wybrali swoich faworytów w drodze ogólnodostępnego głosowania - wyjaśniła Marzena Kościółek-Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

W kategorii „Wystawy”, stalowowolskie Muzeum Regionalne znalazło się gronie pięciu finalistów za ekspozycję pt. „Zbudowaliśmy to miasto”, przygotowaną z okazji 80-lecia Stalowej Woli.

Patronat honorowy nad plebiscytem sprawował minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL