Nowy numer 4/2021 Archiwum

Międzynarodowa konferencja naukowa

Międzynarodowa konferencja naukowa odbywa się w Politechnice Rzeszowskiej w Stalowej Woli.

Jej tytuł to „COP potencjałem rozwoju oraz innowacji w konstrukcjach i technologii specjalnego przeznaczenia”.

Na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym uczelni na ten bardzo specjalistyczny temat dyskutuje kilkudziesięciu naukowców i ludzi przemysłu z Polski, Słowacji, Ukrainy i Czech.

- Staramy się dostosowywać kierunki kształcenia w naszej uczelni do potrzeb lokalnego przemysłu. Dzisiejsza konferencja ma służyć nie tylko Hucie „Stalowa Wola” i zbrojeniówce, ale też, na przykład, przemysłowi motoryzacyjnemu. Stąd obecności przedstawicieli „Autosanu”. To co robią moi koledzy także z innych naukowych ośrodków, to nie jest sztuka dla sztuki, lecz ma konkretne przełożenie na przemysł - powiedział dr hab. Andrzej Trytek z Politechniki Rzeszowskiej.

- Poruszamy dziś ważne tematy dotyczące nauki i techniki oraz współpracy nauki z przemysłem, ale na co dzień ta współpraca też jest widoczna. W hucie na przykład prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla studentów, nasi pracownicy są wykładowcami na Politechnice Rzeszowskiej, prowadzą zajęcia laboratoryjne i biorą aktywny udział w jej życiu. Pozyskujemy też pracowników spośród absolwentów tej uczelni - dodał Bartłomiej Zając, prezes zarządu HSW S.A.

Patronat nad konferencją sprawują minister obrony narodowej Mateusz Błaszczak oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama