Nowy numer 41/2019 Archiwum

Doświadczenia Erasmus+

O doświadczeniach projektu "Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie" dyskutowano w Nisku.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nsiku w latach 2017-2019 realizowało kolejny projekt mobilności pt. „Europejskie praktyki-praca, nauka i doświadczenie”.

45 uczniów kształcących się w zawodach technik elektryk(12), technik informatyk(20) i technik mechatronik (13) wyjechało na zagraniczne praktyki zawodowe do Berlina i Schkeuditz (Niemcy).

- Projekty mobilności pozwalające na realizację praktyk zawodowych w krajach Unii Europejskiej doskonale wpisują się w oczekiwania młodzieży, zwiększają motywację do nauki języków obcych i uatrakcyjniają ofertę edukacyjną szkoły. Projekty dają możliwość dalszego rozwoju i poprawy jakości kształcenia w szkole. Przygotowują również młodzież do funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy i podejmowania wyzwań współczesnego świata - powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

Tomasz Miśko, koordynator Biura Informacji o Funduszach Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, w wystąpieniu pt. "Młodzi na start z Funduszami Europejskimi" przekazał uczniom zgromadzonym w auli RCEZ wiedzę o programach dedykowanych młodym ludziom.

Ostatnim punktem spotkania było wręczenie dokumentów Europass Mobilność, przygotowanych wspólnie przez RCEZ, Berlink i firmę Vitalis i potwierdzonym przez Krajowe Centrum Europass.

Certyfikaty oraz dokumenty Europass Mobilność otrzymali również uczestnicy projektu „Tradycje bez granic. Podróż wokół regionalnych kultur”, którzy podróżowali do Detvy na Słowacji, Pilzna w Czechach i Wilna na Litwie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL