GN 42/2019 Archiwum

Laureaci Olimpiady

Uczniowie RCEZ w Nisku zostali laureatami i finalistami Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Olimpiada  składała się z części teoretycznej, w której elektronicy zmierzyli się z 30 pytaniami dotyczącymi wynalazczości oraz z części praktycznej, dotyczącej znajomości rejestracji i ochrony znaków towarowych oraz prawa własności przemysłowej.

Finalistą tego konkursu został Bartłomiej Buczek, a Tomasz Przybysz  laureatem.

- Uczniowie elektryka  od  lat zdobywali najwyższe laury w Polsce w  Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Technikum Elektroniczne, które wchodzi w skład RCEZ, od lat plasuje się w ścisłej,  krajowej czołówce. W tym roku szkolnym wszystkie prace uczniów naszej szkoły, zgłoszone do etapu okręgowego, zajęły miejsca na podium. Oznacza to, że sześciu uczniów  zakwalifikowało się do ogólnopolskiego finału. Tytuł laureata lub  finalisty będzie dla autorów prac przepustką na uczelnie techniczne i zagwarantuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego - wyjaśniła Alicja Świder z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe od przez przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko.

Przedstawiciel Komitetu Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości wręczył natomiast opiekunowi naukowemu uczniów Marianowi Chrapko list gratulacyjny  i nagrodę rzeczową za osobisty wkład i zaangażowanie w innowacyjne wychowanie oraz aktywizację zawodową młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL