Nowy numer 42/2019 Archiwum

Piknik Integracyjny w Grębowie

Piknik Integracyjny odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie.

Zorganizowało go Stowarzyszenie na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dziecka i Jego Rodziny S.O.S działające przy SOSW w Grębowie.

Piknik poprzedziła konferencja, podczas której mówiono o zdrowym stylu życia i jego promocji.

Była też niespodzianka. Z okazji Dnia Dziecka przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przywieźli ze sobą huśtawkę, która stanęła na placu obok budynku szkoły.

- Jest to dobrze wyposażona szkoła z salą gimnastyczną i pracowniami, fachową, doświadczoną kadrą, są też psycholodzy i pedagodzy. Staramy się wciąż rozwijać bazę dydaktyczną i sportową. Remontujemy pałac, w którym jest internat. W tym roku zajmiemy się starymi zabytkowymi schodami. Będziemy się też starać o nowe wyposażenie dla internatu - zapewnił starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł.

W ośrodku, prócz szkoły podstawowej i zerówki, na przyszłych uczniów czeka szkoła przysposabiająca do pracy oraz szkoła branżowa I stopnia, która kształci w zawodach: kucharz, piekarz, ogrodnik, ślusarz, a od września rusza także nowy kierunek - cukiernik.

W placówce pracują specjaliści wykwalifikowani do pracy z dzieckiem autystycznym, są też gabinety do terapii specjalistycznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL