Nowy numer 42/2019 Archiwum

Wyzwania współczesnego rynku pracy

Konferencja „Wyzwania współczesnego rynku pracy” odbyła się w Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu.

Konferencja, która została zorganizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w ramach partnerstwa lokalnego na rzecz aktywizacji tarnobrzeskiego rynku pracy, połączona została ze stuleciem Publicznych Służb Zatrudnienia.

Na setne urodziny Publicznych Służb Zatrudnienia przyjechała wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz. Byli też samorządowcy ze starostą tarnobrzeskim Jerzy Sudołem i prezydentem Tarnobrzega Dariuszem Bożkiem oraz pracodawcy.

- Kiedy doszliśmy do suwerennej Polski, po 1989 roku, nastąpił krach przemysłu siarkowego. Wtedy to potężne zadanie musiał wykonać PUP. Ludzie stracili pracę. Trwało to wiele lat, ale dziś sytuacja jest nieporównywalna do tej z lat 90. tych. Bezrobocie maleje, powstają nowe zakłady pracy. Wszystko dynamicznie się zmienia, także dzięki pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy - zaznaczył starosta.

Urodzinowe spotkanie uświetniło wręczenie złotych i srebrnych medali za Długoletnią Służbę pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy. Otrzymały je między innymi Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy i Bożena Jur, jej zastępca.

W drugiej części konferencji zaproszeni prelegenci mówili o zachętach podatkowych dla firm prowadzących działalność innowacyjną i rozwojową, kształtowaniu wizerunku firm w mediach, o tym co jest kluczem do zarządzania firmą, a także o osobach niepełnosprawnych na rynku pracy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL