GN 49/2019 Archiwum

Sybilla dla Stalowej Woli

Stalowowolskie Muzeum Regionalne otrzymało prestiżowe wyróżnienie Sybilla.

Jest ono przyznawane rokrocznie w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku. Jest to najważniejsza forma uznania dla muzealników za ciekawe projekty muzealne. Muzeum Regionalne zostało wyróżnione za wystawę pt. „Zbudowaliśmy to miasto”, przygotowaną z okazji 80. lecia Stalowej Woli.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 27 maja w  Warszawie w Pałacu na Wyspie.

- Konkurs na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla organizowany jest przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, a jego celem jest wyłonienie najwybitniejszych dokonań w sferze działalności muzealnej zgłoszonych przez muzea z całej Polski. W jury konkursowym zasiedli wybitni przedstawiciele świata nauki i kultury, powołani przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego - powiedziała Marzena Kościółek-Tofil z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

W tym roku jury przyznało nagrody w 6 kategoriach. Wśród wyróżnionych projektów zgłoszonych w kategorii „Wystawy Czasowe”  znalazła się także jubileuszowa wystawa pt. „Zbudowaliśmy to miasto”, przygotowana przez stalowowolskie muzeum. Pokazała ona osiem dekad Stalowej Woli nie poprzez daty, kluczowe wydarzenia, znane osoby, ale poprzez mieszkańców, którzy opowiedzieli o historii jednego z najmłodszych polskich miast.

- 80 lat z perspektywy miasta to niewiele, ale z perspektywy człowieka to szmat życia, dlatego ta ludzka skala została nałożona na osiem dekad rozwoju Stalowej Woli - dodała Lucyna Mizera, dyrektor Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Pomysłodawcą wystawy była Lucyna Mizera, kuratorem Katarzyna Zarzycka, przy współpracy Wojciecha Chudzika, koordynatorem zaś Elżbieta Skromak. Aranżację plastyczną wystawy opracowali projektanci z Koza Nostra Studio.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama