Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nowy dyrektor szpitala w Nisku

Paweł Błasiak nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku.

Wprawdzie dyrektorskie stanowisko obejmie dopiero 10 czerwca, ale już dziś został zaprezentowany w niżańskim Starostwie Powiatowym.

- Paweł Błasiak obejmuje tę funkcję na podstawie uchwały zarządu Powiatu Niżańskiego. Procedura trwała dosyć długo. Ponieważ dwa konkursy nie wyłoniły kandydata na dyrektora, decyzja o wskazaniu takiej osoby spadła na zarząd, który po konsultacji z Komisją Zdrowia niżańskiego powiatu, postanowił skorzystać z profesjonalnej firmy rekrutacyjnej - powiedział Robert Bednarz, starosta niżański.

Paweł Błasiak ze służbą zdrowia jest związany od co najmniej 20 lat. Skończył Politechnikę Wrocławską w zakresie medycznej aparatury, studia biologiczne i zarządzenia w ochronie zdrowie i jednostkach opieki społecznej.

- Szpital w Nisku ma dobrą renomę, świetną kadrę i przychylność władz powiatu. I na tym będę bazował. Postawię na ginekologię i położnictwo. Pragnę też poszerzyć zakres leczenia chorób wewnętrznych oraz dostęp do opieki długoterminowej - na gorąco dodał Paweł Błasiak.

Nowy dyrektor zapoznał się już z programem naprawczym niżańskiej lecznicy, zatwierdzonym przez władze powiatu.

- Program ten dotyczy generalnie zwiększenia przychodów szpitala oraz eliminowania kosztów tam, gdzie to możliwe. Ma również na celu uruchomienie takich medycznych procedur, które w naszym szpitalu nie były wykonywane, albo tylko w ograniczonym zakresie. Plus inwestycje na przykład termomodernizacja budynku szpitala - wyjaśnił starosta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL