GN 41/2019 Archiwum

Woda na Wiśle opada

W Sandomierzu poziom wody obniżył się o ponad 50 cm i obecnie wynosi 655 cm. W Zawichoście także ubyło już 40 cm od poziomu fali wezbraniowej, która wynosiła w tej miejscowości 770 cm. Sytuacja hydrologiczna w powiecie się stabilizuje.

Woda na Wiśle w Sandomierzu z każdą godziną opada. Widać to nie tylko na wodomierzu, ale także na Bulwarze wiślanym im. Piłsudskiego, gdzie spod wody wyłaniają się kolejne metry zalanego deptaku. Pozostaje tylko naniesione przez wodę błoto oraz śmieci.

27 maja 2019 r. Woda na Wisle opada. Bulwar jeszcze pod wodą.
Tomasz Lis

– Czekamy aż woda opadnie i bierzemy się do pracy, aby odnowić cały Bulwar i obiekt, aby mógł służyć i mieszkańcom i turystom – mówił Marek Chruściel, kierownik obiektów MOSiR-u na Bulwarze im. Marszałka Piłsudskiego w Sandomierzu.

Po fali wezbraniowej woda na Wiśle opada. 27 maja 2019 r.
Tomasz Lis

Mimo, że zagrożenie powodziowe powoli mija, jednak strażacy nieustannie kontrolują sytuację na wałach. – Sytuacja jest stabilna i opanowana na terenie całego powiatu. Strażacy cały czas monitorują wały i ich stan. W gotowości są także żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony terytorialnej, które stacjonuje w koszarach w Sandomierzu. Będziemy na posterunkach aż stan wody obniży się poniżej poziomu ostrzegawczego – mówił st. kap. Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

Sytuacja stabilizuje się także w gminie Grębów, gdzie były lokalne podtopienie i woda weszła do kilu domów. Obecnie usuwane są skutki podstopień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL