GN 41/2019 Archiwum

Oficjalne wyniki wyborów. PiS zdecydowanym zwycięzcą.

W trzech okręgach wyborczych, w których głosowali mieszkańcy naszej diecezji, najwięcej głosów oddano na KW Prawo i Sprawiedliwość.

Według już oficjalnych danych w w okręgu małopolsko-świętokrzyskim Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 56,33 proc. głosów. Druga Koalicja Europejska ma 29,03 procent głosów. Na chwilę obecną najwięcej głosów otrzymali przedstawiciele KW Prawa i Sprawiedliwości: Beata Szydło ponad 525 tys. głosów, Patryk Jaki ponad 258 tys. Mandaty na pewno zdobyli: Beata Szydło (PiS), Ryszard Legutko (PiS), Patryk Jaki (PiS) i Dominik Tarczyński (PiS), który trafi do Brukseli w przypadku Brexit. Mandat do Europarlamentu z listy Koalicji Europejskiej uzyskali: Róża Thun i Adam Jarubas.

Z regionu podkarpackiego w Europarlamencie zasiądą dwaj członkowie PiS -  Tomasz Poręba - lider listy Prawa i Sprawiedliwości, który otrzymał ponad 276 tys. głosów oraz Bogdan Rzońca (64 tys.), również z tego samego ugrupowania. Na kolejną kadencję w Europarlamencie zasiądzie także Elżbieta Łukacijewska, która mimo, iż była na ostatnim miejscu listy Koalicji Europejskiej, zgromadziła ponad 42 tys. głosów. Lubelszczyznę będą reprezentować dwie przedstawicielki PiS – Beata Mazurek i Elżbieta Kruk oraz lider listy Koalicji Europejskiej Krzysztof Hetman.  

Tradycyjnie w województwie podkarpackim zwyciężyło PiS, zdobywając 65 procent głosów. Koalicję Europejską poparło nieco ponad 21 procent wyborców. Kolejne miejsca zajęły: Konfederacja z poparciem blisko 6-procentowym, Kukiz’15 i Wiosna zaś z 3-procentowym. Frekwencja wyniosła 44 procent.

W okręgu lubelskim również zwyciężyło PiS, na które swój głos oddało prawie 59 procent wyborców, natomiast na Koalicję Europejską 28 procent.

Najlepszy wynik odnotowała Beata Mazurek z PiS, otrzymując ponad 204 tys. głosów, która razem z Elżbietą Kruk, z tej samej partii, wejdą do Parlamentu Europejskiego. Do Brukseli pojedzie również lider listy Koalicji Europejskiej Krzysztof Hetman, na którego zagłosowało ponad 105 tys. osób.

Frekwencja w okręgu lubelskim wyniosła blisko 44 procent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL