Nowy numer 08/2020 Archiwum

Akcja Katolicka wybrała nowy Zarząd

Obradowała Rada Diecezjalna Instytutu Akcji Katolickiej. Wybrano nowy Zarząd na najbliższe 4 lata działalności.

W Sandomierzu odbyło się nadzwyczajne spotkanie Rady Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w związku z kończącą się kadencją zarządu diecezjalnego. Celem spotkania był wybór nowego Zarządu, który pokieruje działaniami Akcji Katolickiej w naszej diecezji w latach 2019-2022.

Po wspólnej modlitwie, prezes Andrzej Darowski jak również Asystent Kościelny ks. Artur Barański podziękowali ustępującemu Zarządowi za pracę w ciągu czteroletniej kadencji na rzecz Kościoła sandomierskiego, za wiele dobrych inicjatyw i chęć działania i bycia odpowiedzialnym za dobre funkcjonowanie Akcji Katolickiej.

Następnie przystąpiono do wyboru nowych kandydatów i głosowania. Nowo wybrany Zarząd na lata 2019 - 2022 stanowią:

Barbara Brzeska, oddział parafialny Włostów, Bożena Kapuściak, oddział z parafii Miłosierdzia Bożego Tarnobrzeg, Maria Kasak, oddział parafialny Trześn, Teresa Kwiatkowska, oddział parafialny Włostów, Janisz Gierada, oddział parafialny Modliborzyce, Anna Pobrotyn, oddział parafialny Gierczyce, Sylwia Król, oddział z parafii par. św. Jadwigi Królowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, Elżbieta Wójcik, oddział parafialny Chmielów. Delegatem do Rady Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej został Krzysztof Pawlik, oddział parafialny Baranów Sandomierski, a do Komisji Rewizyjnej weszli: Barbara Ćmiel, oddział parafii Podwyższenia Krzyża w Sandomierzu, Teresa Partyka, oddział parafii św. Floriana w Stalowej Woli i Stanisława Tworz, oddział parafialny Ślęzaki.

W dalszej części spotkania wziął udział Dyrektor Duszpasterstwa ks. Marek Kumor, który skierował słowo do nowo wybranego Zarządu oraz w imieniu Księdza Biskupa zaprosił wszystkich członków Akcji Katolickiej na uroczystość 20. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Sandomierzu.

Następnie omówiono pozostałem tematy: informacje o finansach, omówienie Ogólnopolskiej Pielgrzymki Akcji Katolickiej i poprzedzające ją nocne czuwanie sandomierskiej Akcji Katolickiej na Jasnej Górze, omówienie konkursu Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 16 czerwca w Domu Kultury we Włostowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama