Nowy numer 41/2019 Archiwum

Zmarł ks. Józef Węglicki

W wieku 79 lat, w 56 roku kapłaństwa odszedł do Pana ks. Józef Węglicki.

Ksiądz Józef Węglicki urodził się 19 kwietnia 1940 roku w Pieńkach, parafia Alojzów, Diecezja Radomska. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w WSD w  Sandomierzu w latach 1957-1963. Dnia 8 czerwca 1963 roku przyjął święcenia kapłańskie. Obronił pracę magisterką z teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Jedlnia, Starachowice pw. Wszystkich Świętych, Przedbórz, Skaryszew, Starachowice pw. Trójcy Świętej. W latach 1977-1979 pełnił posługę kapelana szpitala w Radomiu.

Jako proboszcz posługiwał w parafiach: Aleksandrów, Wrzos, Góry Wysokie, Beszowa, Sarnów. W 2013 r. przeszedł na kapłańską emeryturę.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 27 maja 2019 r. o godz. 14.00 w kościele parafialnym w Alojzowie, Diecezja Radomska.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL