Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nasza mała ojczyzna

Nasza mała ojczyzna - to konkurs wiedzy o Gorzycach, który zorganizował Urząd Gminy.

Wśród dorosłych największą wiedzą popisał się Zbigniew Filipiak z Wielowsi.

- Przygotowywałem się kilka dni. Wiedzę zgłębiałem głównie z książek i różnych opracowań. Test nie był łatwy.  Stresowałem się jak przed maturą - wyjawił zwycięzca.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:  klasy od 4 do 6 i od 7 do 8.

W pierwszej wygrał Adrian Rogowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, druga była Maja Bujak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni, a trzeci Marcin Stasiak ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach.

W drugiej kategorii wiekowej natomiast test najlepiej napisał Norbert Grobelski ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Gorzyc, przed Michałem Stefanikiem z gorzyckiej „dwójki” i Alicją Turek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach.

Na konkurs fotograficzny „Moja mała ojczyzna - gmina Gorzyce w obiektywie” wpłynęło 18 prac. Jurorom najbardziej podobało się zdjęcie Łucji Sołtys pt. „Stare kino”.

Cenne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Gorzyce wręczyła skarbnik  Marta Mazur-Matyka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama