Nowy numer 41/2019 Archiwum

Cywilizacyjny przeskok

Stalowa Wola w ciągu ostatnich 15 lat, dzięki pieniądzom z UE, rozwija się najszybciej w swojej kilkudziesięcioletniej historii. W tym czasie zrealizowano aż 79 projektów wartych prawie pół miliarda złotych.

Jednym z tych najbardziej reprezentacyjnych była całkowita rewitalizacja nadsańskich błoń, które stały się popularnym miejscem odpoczynku dla mieszkańców Stalowej Woli. Dni Funduszy Europejskich zorganizował marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

– Nie należymy wprawdzie do najbogatszych regionów Polski, ale fundusze europejskie pomagają skutecznie nadrabiać dystans dzielący nas od najlepszych. Gołym okiem widać, jak zmieniają się drogi, kolej, szpitale, tworzą się nowe miejsca pracy. To jest już cywilizacyjny przeskok. W ciągu 15 lat na Podkarpacie trafiło około 5 mln euro – dodał marszałek. Aleksandra Miłkowskiego z żoną Teresą i córeczką Mają spotkałem na przystani flisackiej na błoniach. – Stalowa Wola zmieniła się niesamowicie. Już nie chodzi tylko o same błonia, wizytówkę miasta, ale powstały też park linowy i miasteczko wodne. Modernizowane są wszystkie drogi i teraz przez Stalową Wolę jeździ się już płynnie. A wkrótce będzie gotowa obwodnica miasta – wylicza pan Aleksander. To wszystko w dużej mierze dzięki funduszom europejskim, dlatego było co hucznie świętować. A bawiono się na całych błoniach podzielonych na kilka tematycznych stref. I tak w Strefie Sportowo-Rekreacyjnej można było pograć w siatkówkę oraz zobaczyć, jak wygląda trening piłki nożnej prowadzony przez różne piłkarskie akademie. Swoje umiejętności w zakresie sztuki walki zaprezentowali też zawodnicy Kaito Stalowa Wola. Był również park trampolin i rowerowe miasteczko Green Velo. Do spływu galarami zachęcali flisacy z Bractwa Flisackiego pw. św. Barbary z Ulanowa. W Strefie dla Dzieci do dyspozycji najmłodszych były dmuchańce, wata cukrowa i popcorn, gry planszowe, animacje, konsole, zabawy taneczne i plastyczno-muzyczne, wodne kule, baseny z piłkami czy wystawa plenerowa Muzeum Bajek z Rzeszowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL