Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pod papieskim patronatem

– Niech święty Jan Paweł II pomaga wam z nieba wzrastać w cnotach i mądrości, niech wyprasza potrzebne Boże łaski – mówił bp Krzysztof Nitkiewicz.

W dniu 99. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Publiczna Szkoła Podstawowa w Skowierzynie otrzymała jego imię oraz poświęcony sztandar. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w kościele parafialnym w Zaleszanach, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli parlamentarzyści, władze gminne, władze oświatowe, uczniowie, nauczyciele i wychowawcy ze Szkoły Podstawowej w Skowierzynie, grupa młodzieży parafialnej, która tego dnia przyjmowała sakrament bierzmowania, oraz parafianie. Biskup Krzysztof Nitkiewicz nawiązał w kazaniu do filmu „Pielgrzym” o pierwszej pielgrzymce św. Jana Pawła do Polski. – W jednej z migawek tego wzruszającego dokumentu papież przyznaje, że w kazaniach coraz częściej podnosi głos. Pomyślałem sobie, że ten święty człowiek musiał nieustannie zderzać się z rzeczywistością grzechu i w świecie, i w Kościele, i w Polsce. Im bliżej był Boga, tym bardziej uwierało go wszechobecne zło. Nie przyglądał się mu obojętnie, czego wyrazem były właśnie głoszone z wielką mocą kazania, obok podejmowanych decyzji o charakterze ustawodawczym i wykonawczym. Wynikało to z miłości do człowieka, z troski o niego. Tylko bowiem ten, kto żyje zgodnie z Bożym prawem, „jest jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada” (Ps 1) – mówił biskup. Po homilii bp Nitkiewicz poświęcił sztandar dla szkoły oraz obraz przedstawiający św. Jana Pawła II. Poświęcony sztandar od przedstawicieli Rady Rodziców przyjęła dyrektor szkoły Małgorzata Cygan, która wręczyła go uczniom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL