Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nowy szpitalny oddział

O nowy oddział wzbogacił się Szpital Powiatowy w Nowej Dębie.

Jest to Intensywna Terapia. Oddział powstał w ciągu jednego roku.

- To jedna z największych inwestycji w naszym szpitalu. Projekt narodził się w 2016. W marcu 2017 roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Prace ruszyły zaś w maju 2018 roku i trwały do końca roku. Od stycznia do końca kwietniu obecnego wyposażaliśmy oddział - powiedziała dyrektor lecznicy Marta Piskór.

Jedynym z powodów utworzenia takiego oddziału był fakt, iż Nowa Dęba położona jest przy drodze krajowej nr 9, na której dochodzi do wielu wypadków. Dotychczas poszkodowani byli przewożeni do szpitali w sąsiednich miastach, teraz pomoc będzie mogła przyjść znacznie szybciej.

Koszt powstania Oddziału Intensywnej Terapii w Nowej Dębie to ponad 8 milionów złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL