Nowy numer 41/2019 Archiwum

Św. Jan Paweł II patron OHP

Od 11 października 2011 roku Patronem Ochotniczych Hufców Pracy jest św. Jan Paweł II.

Z okazji 20. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Sandomierzu, tarnobrzeski hufiec podsumował swoją wieloletnią, od 1993 roku, działalność.

 Od tego czasu  ukończyło go 868 uczestników: 100 absolwentów Podstawowego Studium Zawodowego, 314 absolwentów Gimnazjum dla Dorosłych i 454 absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

- Niezależnie od prowadzonej działalności szkoleniowej, bardzo istotna jest również praca wychowawcza w trakcie której omawiane są takie zagadnienia, jak tolerancja, subkultury i sekty, akceptowane społecznie wartości czy nowe oblicza uzależnień. Nowy uczniom przybliżana jest też postać Patrona OHP św.  Jana Pawła II, jego wskazania  dotyczące na przykład stosunku człowieka do pracy, znaczenie miłosierdzia czy też szacunku dla osób starszych i wykluczonych - powiedział Jerzy Buczek, komendant Hufca Pracy w Tarnobrzegu.

Bardzo ważne są także spotkania organizowane przez hufiec a dotyczące między innymi ginących zawodów, pracy za granicą i zasad zawierania kontraktów o pracę, sprawdzenia swoich umiejętności i  zawodowych predyspozycji.

- W tym roku szkolnym tarnobrzeski hufiec prowadzi nabór do klas: siódmej i ósmej  Szkoły Podstawowej oraz do Szkoły Branżowej 1. go stopnia. Uczniowie zdobędą w nich  zawód mechanika pojazdów samochodowych, kucharza, piekarza, sprzedawcy, fryzjera. Zapewniamy też praktyki zawodowe - dodaje komendant.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL