Nowy numer 43/2019 Archiwum

Kościół parafialny w Ślęzakach wyremontowany

Liczący 144 lata zabytkowy kościół w Ślęzakach został wyremontowany.

- Kiedy w 2008 roku przystępowaliśmy do remontu naszego zabytkowego kościoła nie mieliśmy na koncie nawet symbolicznej złotówki, ale mieliśmy przekonanie, że ten remont musi być wykonany - powiedział Jacek Rożek, mieszkaniec Ślęzaków i wicestarosta tarnobrzeski, który od początku do końca zaangażowany był w tę inicjatywę.

Jacek Rożek przypomniał, że remont, który kosztował  ponad półtora miliona złotych był możliwy przede wszystkim dzięki życzliwości i hojności mieszkańców parafii, bo bez nich nie byłoby pieniędzy na wkład własny, niezbędny do tego, by starać się o dofinansowanie.

W zdobyciu wsparcia finansowego pomogli samorządowcy z województwa, powiatu i gminy Baranów Sandomierski, a także  poseł Zbigniew Chmielowiec.

Zakończenie remontu kościoła zbiegło się w czasie z otrzymaniem przez strażaków z miejscowej OSP wozu strażackiego marki MAN, który dotychczas służył druhom z OSP Wola Baranowska.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama