Nowy numer 41/2019 Archiwum

Dochować wierności Chrystusowi

Około 200 osób wzięło udział w I Dekanalnej Majówce Młodych.

Jej pomysłodawcą jest dziekan stalowowolskiego dekanatu ks. Krzysztof Kida, proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Stalowej Woli, która jako jedyna w mieście podtrzymuje tradycje majówek przy kapliczkach i krzyżach. Zdaniem dziekana pomysł narodził się spontanicznie.

– Chcieliśmy zaangażować młodzież do bardziej aktywnego uczestnictwa w majówkach, a także podtrzymywania zanikającej tradycji śpiewania majowych nabożeństw. Dziś podczas pierwszej dekanalnej majówki korzystamy z gościnności parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli-Rozwadowie – wyjaśnił ks. Krzysztof Kida. Zdaniem ks. Jana Folcika, proboszcza parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Stalowej Woli, majówka ma też przyciągnąć młodych przed oblicze Maryi oraz stać się okazją do zawierzenia Jej stalowowolskiej młodzieży. Majówka rozpoczęła się Eucharystią, której przewodniczył proboszcz parafii pw. św. Jana Pawła II (akademickiej) ks. Marcin Hanus, a towarzyszyli mu kapłani stalowowolskich parafii. On też skierował do młodych słowo Boże. – W takim miejscu jak to, w sanktuarium, Bóg nie tylko wysłuchuje naszych próśb, ale też ukazując osobę Maryi, wskazuje na wzór kształtowania prawdziwego i doskonałego człowieczeństwa. I również tobie, drogi młody przyjacielu, Chrystus z wysokości krzyża daje Maryję, swą Matkę, i również ciebie prosi, byś tę Matkę wziął ze sobą do domu. Dziś przychodzimy do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, bo chcemy szukać pomocy u Maryi, uczyć się od Niej wiary oraz tego, jak dochować wierności Chrystusowi w codziennym życiu – zwrócił się do młodych kaznodzieja. Zaraz po Mszy św. przed obrazem Matki Bożej Szkaplerznej kapłani zawierzyli młodzież Jej opiece. Potem na placu Koronacyjnym zgromadzeni wyśpiewali majówkę. Po niej zaś było wspólne grillowanie przy plebanii, które przygotowali członkowie Stowarzyszenia „Przyjazna dłoń” działającego przy tej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL