Nowy numer 43/2019 Archiwum

Techniczny ogród

Techniczny ogród powstanie w Gorzycach.

- Koncepcję Technicznego Ogrodu tworzyliśmy wspólnie z mieszkańcami. Swoimi pomysłami z architektami dzieliły się dzieci i młodzież, swoje pomysły przedstawiali seniorzy, przedsiębiorcy oraz przedstawiciele różnych organizacji i instytucji. Zależało nam, aby centrum osiedla było choć w części takie, jak życzyliby sobie mieszkańcy - wyjaśnił Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce.

Na tej  podstawie architekci Bartek Bukowski i Łukasz Pawlicki opracowali koncepcję Technicznego Ogrodu w centrum osiedla Gorzyce. Pracę zaplanowano na kilka etapów.

Wójt Gminy Gorzyce podpisał już umowę z samorządem Województwa Podkarpackiego na dofinansowanie projektu, który będzie realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wstępnie ocenia się, iż ogrody kosztować będą około 2,5 mln złotych, z czego 500 tys. to właśnie dofinansowanie. Resztę pokryje budżet gminy Gorzyce.

Za te pieniądze zagospodarowane zostaną między innymi tereny przy ul. Edukacji Narodowej, pomiędzy ulicami 3 Maja i ul. Metalowców.

- Powstanie tutaj strefa rekreacyjna do wypoczynku aktywnego i biernego. Wybudowany zostanie plac zabaw wyposażony w kolejkę linową, siedziska typu bocianie gniazdo i piramidę linową. Powstanie strefa dla osób, które lubią aktywność fizyczną i gry logiczne. Zamontowane zostaną stoły do gry w szachy i warcaby, stół do tenisa oraz do gry w piłkarzyki. Zakres prac obejmie również montaż instalacji fotowoltaicznej, która zasili oświetlenie parkowe. Dodatkowym atutem rewitalizowanego terenu będzie bogato urządzona zieleń. W istniejący drzewostan zostaną bowiem wkomponowane nowe nasadzenia krzewów i ozdobnych roślin - wylicza Monika Zając z Urzędu Gminy w Gorzycach.

Prace rozpoczną się latem, zakończą zaś pod koniec tego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama