Nowy numer 43/2019 Archiwum

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzono też w Rudniku nad Sanem.

Nasza biblioteka po raz kolejny włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „#biblioteka”. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem hasztag ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a  przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych - wyjaśniła Anna Straub, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem.

Miejską Bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka i Przedszkola Miejskiego oraz uczniowie szkół podstawowych rudnickiej  gminy. Zobaczyli spektakl teatralny pt. „Prastara Książnica - skarb i tajemnica” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” w Krakowie.

- Tydzień bibliotek rozpoczęliśmy od spotkania z grupą trzylatków. Dzieci zwiedzały bibliotekę, oglądały kolorowe ilustracje, dowiedziały się m.in., do czego służy zakładka, obejrzały ciekawe formy publikacji typu książki-zabawki, książki z ruchomymi ilustracjami oraz obrazkami 3D. Wizyta w bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród maluchów. Na zakończenie wizyty każdy otrzymał swoją pierwszą zakładkę - mówi Agnieszka Nadzieja-Maziarz, dyrektor Żłobka Miejskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama