Nowy numer 43/2019 Archiwum

Obwodnica Stalowej Woli i Niska

Dziś oficjalnie rozpoczęto budowę obwodnicy Stalowej Woli i Niska.

Droga będzie miała ponad 15 km długości i pochłonie prawie 200 mln złotych.

Pobiegnie od Stalowej Woli, od skrzyżowania ulic Podskarpowej  i Szopena, do drogi ekspresowej S 19 w gminie Nisko. Będzie to droga dwupasmowa.

W ramach tej inwestycji powstaną między innymi cztery jednopoziomowe skrzyżowania, które połączą obwodnicę z miastem, Hutą „Stalowa Wola”, Niskiem i drogą S 19.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum dwóch budowlanych firm.

Budowa obwodnicy zakończył się w 2021 roku, a jak będzie wyglądać za dwa lata, uczestnicy otwarcia -  w tym Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Adam Handryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - mogli zobaczyć na ustawionym na placu budowy telebeamie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama