Nowy numer 41/2019 Archiwum

III etap rewaloryzacji

III etap rewaloryzacji budynku dawnego C.K. Sądu Powiatowego w Stalowej Woli - Rozwadowie.

- Etap ten przewiduje odnowienie kolejnych pomieszczeń na parterze budynku, ponad 135 m. kw. powierzchni, oraz wykonanie jego zewnętrznego oświetlenia. Na ten cel muzeum otrzymało około 615 tys. złotych finansowego wsparcia od ministra kultury i dziedzictwa narodowego z Programu Infrastruktura Kultury oraz od podkarpackiego wojewódzkiego konserwatora zabytków - powiedziała Magdalena Wielgocka z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Przypomnimy, że w styczniu tego roku w pomieszczeniach dawnego C.K. Sądu Powiatowego otwarta została pierwsza w kraju galeria malarstwa Alfonsa Karpińskiego, jednego z czołowych twórców okresu Młodej Polski. Rozwadów, dzisiejsza dzielnica Stalowej Woli, jest bowiem miejscem, gdzie malarz się urodził i spędził pierwsze lata życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL