Nowy numer 41/2019 Archiwum

Znaleźli sprawców dewastacji rowerów

Stalowowolscy policjanci znaleźli sprawców dewastacji miejskich rowerów.

Jest to dziesięcioosobowa grupa nastolatków, która dwa nowe miejskie rowery wrzuciła do fontanny, a pozostałe osiem poważnie uszkodziła.

- Najbardziej aktywni młodociani, uczniowie szkół podstawowych, usłyszą zapewne zarzuty, a właściciel rowerów będzie się domagał odszkodowania od rodziców - powiedział Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli, który, jak wyznał, odbył trudną rozmowę z jednym ze sprawców.

- Chłopiec żałuje tego, co zrobił i przeprosił mieszkańców Stalowej Woli za poczynione szkody - dodał prezydent.

Kara finansowa dla rodziców może być jednak dotkliwa, gdyż za zniszczenie jednego roweru trzeba zapłacić aż 4 tys. złotych.

Nowy system rowerów miejskich został uruchomiony w Stalowej Woli niedawno. Składa się on z 12 rowerowych stacji, a w nich do dyspozycji mieszkańców jest 120 jednośladów. Każdy ma  wbudowany GPS, który pomógł wytopić wandali.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL