Nowy numer 43/2019 Archiwum

Klimontów. Fałszywy alarm bombowy przed maturą

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie doszło dziś do fałszywego alarmu bombowego. Egzamin maturalny odbywa się normalnie, choć rozpoczęto go z lekkim opóźnieniem.

Dziś rano doszło do fałszywego alarmu bombowego w szkole w Klimontowie. Nieznana osoba zawiadomiła straż pożarną o ładunku wybuchowym podłożonym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Klimontowie. Ewakuowano 45 osób.

- Po godz. 8.00 do stanowiska kierowania Komendy Państwowej Powiatowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie znajduje się ładunek wybuchowy. Dyżurny stanowiska natychmiast zadysponował zastępy ochrony przeciwpożarowej oraz służby współdziałające. Około 45 osób zostało ewakuowanych ze szkoły do sali Urzędu Gminy w Klimontowie. Na miejscu swoje zadania wypełniało siedem zastępów straży pożarnej, policja i służby medyczne - poinformował kapitan Andrzej Włodarczyk, zastępca komendanta PSP w Sandomierzu.

Klimontów. Fałszywy alarm bombowy przed maturą   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Klimontowie. www.zspklimontow.pl/

Alarm okazał się fałszywy. Oczekujący na egzamin maturalny absolwenci miejscowego liceum rozpoczęli go z 25-minutowym opóźnieniem, o czym została poinformowana Centralna Komisja Egzaminacyjna. Do egzaminu dojrzałości w Zespole Szkół w Klimontowie przystąpiło dziś 18 osób.

Podobne informacje wpłynęły także do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie udało się przeszukać budynek przed egzaminami, dzięki czemu maturzyści rozpoczęli pisanie testu o czasie. W powiecie staszowskim pogróżki wpłynęły do LO im. kard. Wyszyńskiego w Staszowie, do LO w Bogorii i do LO w Osieku. W tych placówkach nie było ewakuacji, strażacy i służby przeszukały budynek, ładunku nie znaleziono.

Jak poinformowali dyżurni strażacy, wszystkie budynki sprawdzono przed rozpoczęciem matur, w związku z czym egzaminy rozpoczęły się zgodnie z planem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama