Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pasma sukcesów zawodników IKS Jezioro

Dwa medale - złoty i srebrny - wywalczyli zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg w turnieju w Serbii.

Miłe informacje o bardzo dobrym występie zawodników na wózkach z IKS Jezioro Tarnobrzeg - Krzysztofa Żyłki i Macieja Nalepki napłynęły z międzynarodowego turnieju w tenisie stołowym Kanjiza Open 2019.
Krzysztof Żyłka w turniej indywidualnym w klasie 4 zdobył złoty medal, zaś Maciej Nalepka w klasie 3 ukończył turniej indywidualny ze srebrnym krążkiem. Ponadto tarnobrzescy tenisiści wywalczyli medale w rozgrywkach drużynowych. Krzysztof Żyłka w parze z Rafałem Lisem pokonując w finale 2:0 drużynę Słowacji Peter Mihalik/Boris Travnícek/Andrej Meszaros, zdobyli pierwsze miejsce, natomiast Maciej Nalepka z Mariuszem Czerwińskim wywalczyli brąz.

Pasma sukcesów zawodników IKS Jezioro   Maciej Nalepka, srebrny medalista turnieju w Serbii. IKS Jezioro Tarnobrzeg

Świetny występ zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg oraz pozostałych reprezentantów Polski to dobry prognostyk przed zbliżającymi się majowymi zawodami w walce o punkty do rankingu paraolimpijskiego (Tokio 2020).
Czekają ich turnieje rankingowe Pro-Tour Para Slovenia Open 2019 w Lasko (8-11 maja) oraz Pro-Tour Para Polish Open 2019 we Władysławowie (30 maja-1 czerwca).

Natomiast od 16 do 19 maja w Wiśle odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 2019, na które udaje się 13 zawodników i dwóch trenerów z Tarnobrzega.

- Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów - prosi Rajmund Zięba, prezes tarnobrzeskiego klubu.

Sukcesy w Serbii to nie jedyne zwycięstwa zawodników w ostatnich dniach. Po wywalczeniu mistrzostwa przez drużynę IKS 1 Jezioro Tarnobrzeg w sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu, jego reprezentanci odnieśli kolejny sukces, rywalizując o tytuł Indywidualnego Mistrza Ligi. Zdobyli wszystkie trzy miejsca na podium.

Pasma sukcesów zawodników IKS Jezioro   Indywidualni Mistrzowie Ligi z IKS Jezioro Tarnobrzeg. IKS Jezioro Tarnobrzeg

Nowym mistrzem został Grzegorz Jeż z IKS 1 Jezioro Tarnobrzeg, który w finale po zaciętym meczu pokonał 3:2 Sylwię Stalę z IKS 2 Jezioro Tarnobrzeg.
Trzynastoletnia Sylwia była rewelacją turnieju, bowiem pokonała bardziej doświadczonych zawodników, w ćwierćfinale Pawła Kosa MTS Grębów, a w półfinale, po emocjonującym meczu, wygrała z dwukrotnym indywidualnym mistrzem ligi z poprzednich sezonów - Jakubem Łochem z IKS 1 Jezioro Tarnobrzeg.
Kuba w małym finale w meczu o trzecie miejsce pokonał Łukasza Kasprowicza z Tornado Team i cale podium przypadło tarnobrzeskim reprezentantom.
Brawo Grzegorz, brawo Sylwia i brawo Jakub.

- Chciałbym gorąco podziękować Michałowi Piekarczykowi, Januszowi Malarzowi, Arturowi Romanowi i innym osobom pomagającym podczas turnieju oraz sponsorom - zaznacza Rajmund Zięba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL