GN 41/2019 Archiwum

Znicze na grobach bohaterów

Żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku posprzątali i zapalili znicze na grobach tarnobrzeskich bohaterów.

Tadeusz Mika i Wojciech Dąbroś, starsi kaprale z 23 Kompanii Lekkiej Piechoty 32 BLP, zapalili znicze na grobie rodziny Dekutowskich, gdzie znajduje się tablica nagrobna Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”, oraz na mogiłach żołnierzy oddziału partyzanckiego „Jędrusie” - Eugeniusza Dąbrowskiego ps. „Genek” i Tadeusza Szewery ps. „Tadek-Łebek”, znajdujących się na cmentarzu parafialnym ojców dominikanów w Tarnobrzegu. Tak uczcili pamięć żołnierzy Armii Krajowej i podziemia niepodległościowego na kilka dni przed świętem Konstytucji 3 Maja, kierując się przy tym słowami Jana Pawła II, który powiedział: „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać innym wspólne dobro - Ojczyznę".

W uporządkowanie grobów żołnierzy w przededniu święta Konstytucji 3 Maja terytorialsi z 3 PBOT zaangażowali się wspólnie z Jednostką Strzelecką 2002 z Tarnobrzega noszącą imię Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”.

Terytorialsi mają w swoich zadaniach służbę lokalnej społeczności. Dlatego oczywiste jest dla każdego żołnierza OT dbanie o mogiły tych, którzy walczyli w obronie ojczyzny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL