Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Lasowiaczki najlepsze

Zespół obrzędowy z Baranowa Sandomierskiego zdobył pierwszą nagrodę w wojewódzkim konkursie "Ludowe obrzędy i zwyczaje" oraz wyróżnienie dla Zofii Wydro.

Zespół Obrzędowy "Lasowiaczki" po raz kolejny wziął udział w tym konkursie. Zorganizowały go 27 i 28 kwietnia Wojewódzki Dom Kultury i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sędziszowie Małopolskim. Członkinie grupy zaprezentowały gusła lasowiackie. Widowisko zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Lasowiaczkom pierwsze miejsce. Z kolei Zofia Wydro otrzymała wyróżnienie dla najlepszego aktora za rolę znachorki.

W konkursie wzięło udział 17 zespołów z całego Podkarpacia, zrzeszających ponad 300 artystów amatorów w wieku od 6 do prawie 90 lat. Występy oceniało jury, w którym zasiadali eksperci w dziedzinie etnografii, teatru i muzyki.

Wojewódzki Konkurs "Ludowe obrzędy i zwyczaje" to jedna z najstarszych imprez związanych z folklorem na terenie Polski. Organizowany jest od 1987 roku. Jego głównym zadaniem jest ochrona i popularyzacja tradycyjnego folkloru, a szczególnie autentycznych obrzędów i zwyczajów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy