Nowy numer 4/2023 Archiwum

Festiwal Filmów Niezwykłych również w Tarnobrzegu

16. edycja Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych odbędzie się w dwóch miastach - Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Tegoroczna majówka zapowiada się niezwykle interesująco i bardzo kulturalnie.

- Propozycja współorganizacji festiwalu, od kilkunastu lat odbywającego się w Sandomierzu, zaproponowana została nam przez burmistrza Marcina Marca. Zdecydowaliśmy się przyjąć to zaproszenie po to, by mieszkańcy Tarnobrzega mogli poczuć, że kultura, a zwłaszcza ludzie kultury - artyści, aktorzy, muzycy - nie omijają takich miejsc jak nasze miasto i chcą z nami być - podkreśla Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Miejscami spotkań tarnobrzeskiej części festiwalu będą Zamek Tarnowskich - Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega oraz Tarnobrzeski Dom Kultury.

Rozpoczną się w środę 1 maja o godz. 10 projekcją filmową Joanny Polak z cyklu "Zaproś dziadków i rodziców do kina", która odbędzie się w TDK. W południe Andrzej Goleniewski z Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych zaprasza na film włoskiego reżysera Gianniego Zanasiego - "Nadmiar łaski". Wieczorem zaś, o godz. 18, również w TDK, organizatorzy zapraszają na recital aktora Tomasza Błasiaka, który wykona najsłynniejsze piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy.

W czwartkowe przed- i południe warto będzie odwiedzić TDK, gdzie już o godz. 10 rozpocznie się projekcja filmów animowanych dla małych tarnobrzeżan, a w południe gratka dla starszych mieszkańców Tarnobrzega - prezentacja filmu "Ania. Rzecz o Annie Dymnej" i rozmowa z jego reżyser Martą Węgiel, które będą swoistą zapowiedzią popołudniowego spotkania z tegoroczną Aktorką Niezwykłą - Anną Dymną. Odbędzie się ono o godz. 16 w Zamku Tarnowskich - Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega (wstęp wolny).

To jednak nie wszystkie czwartkowe atrakcje. Wczesnym popołudniem w TDK z publicznością spotka się tegoroczny Reżyser Niezwykły - Janusz Kondratiuk. Towarzyszyć mu będzie aktorka Bożena Stachura, grająca w najnowszym filmie reżysera "Jak pies z kotem", który zostanie zaprezentowany przed spotkaniem z artystami.

Dzień zakończą seanse kinowe do późnych "Rozmów nocą...".

- Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych to kolejne wydarzenie, po widowisku "Julka zatańczy", łączące dwa miasta - Tarnobrzeg i Sandomierz. Zapraszamy do udziału w projekcjach, spotkaniach z aktorami, reżyserami - ludźmi sztuki, którzy będą dzielić się tym, co w swoim życiu zawodowym potrafią najlepiej. Ich świat, pełen inspiracji, doświadczeń, radości i ludzkich historii, kształtuje wrażliwość, dlatego bądźmy razem podczas festiwalu - zachęca Monika Stojowska, koordynator FFiSN.

Pierwszy raz festiwal zawitał na chwilę również do Tarnobrzega 3 lata temu, kiedy w Zamku Tarnowskich - Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega gościli m.in. reżyser Janusz Majewski, autor tekstów piosenek, poeta Jacek Cygan, piosenkarz Czesław Mozil oraz znani i popularni aktorzy - Anna Cieślak, Przemysław Wyszyński, Ewa Telega i Adam Woronowicz.

Dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą FFISN jest Katarzyna Kubacka-Seweryn, prezes Fundacji "Taki Jestem". Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Prezydent Tarnobrzega i Burmistrz Sandomierza.

Bilety na wydarzenia festiwalowe na stronie https://www.bilety24.pl/, w Tarnobrzeskim Domu Kultury (ul. Słowackiego 2) oraz w biurze festiwalowym - Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu.

Szczegółowe informacje i program festiwalu można znaleźć pod adresem http://www.festiwalniezwykly.pl/program.html oraz na oficjalnym fanpage'u.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy