Nowy numer 3/2021 Archiwum

V Podkarpackie Pokazy Lotnicze

V Podkarpackie Pokazy Lotnicze odbędą się 2 czerwca na lotnisku w Turbi w gminie Zaleszany.

O fakcie tym na konferencji prasowej w Izbie Tradycji Lotnictwa w Aeroklubie Stalowa Wola w Turbi poinformowali: marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, wójt gminy Zaleszany Paweł Gardy oraz prezes Aeroklubu Stalowa Wola Krzysztof Wasąg.

Dotychczasowe cztery lotnicze pokazy obejrzało na Podkarpaciu około 140 tys. osób, po raz pierwszy impreza odbędzie się na lotnisku trawiastym. Gospodarze spodziewają się około 20 tys. gości, dlatego spieszą się z ukończeniem niezbędnej infrastruktury, w tym parkingu.

- Ma być wiele atrakcji, w tym pokaz iskier i orlików. Będą samoloty małe i duże, stare i nowe. Także helikoptery. Pokaże się również P-51 Mustang, oryginalny samolot z okresu II wojny światowej - zapowiedział marszałek.

Pokazy lotnicze mają także zwrócić uwagę na biznesową stronę tego wydarzenia, zainteresować lotniskiem w Turbi przedsiębiorców. - Lotnisko to ma w przyszłości służyć Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej - dodał L. Nadbereżny.

P. Gardy z kolei zauważył, że gmina Zaleszany słynęła z wielu wspaniałych lotników. Jeden z nich - Edward Paterek - latał w sławnym dywizjonie 303.

V Podkarpacki Pokaz Lotniczy odbędzie się 2 czerwca, ale już 11 maja Aeroklub Stalowa Wola zaprasza na lotnisko w Turbi na XX Szybowcowe Mistrzostwa Europy. Powalczy w nich 70 pilotów z 20 krajów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama